Příští zápas

TJ Sokol Bílá Hora z.s. vs Dukla Praha

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00

Čechie Smíchov - Bílá Hora 2:3 (1:2) Dorost

2. kolo Branky: Brodskyj 2x, Hotzel Sestava: Motyčka-Prim, Nosko, Hýbl, Hollmann-Hagino, Hotzel, Dvořák, Spáčil-Martirosyan, Brodskyj Náhradníci: Zicha, Bárosz, Horáček, Hrbotický

Komentář k utkání:

Kvůli odloženému prvnímu utkání jsme sezonu začínali netradičně 2. kolem. Los nás zavedl na hřiště nám blízké Čechie Smíchov. Naši hráči před zápasem absolvovali dva tréninky, tak byla otázka, jak budou po prázdninách vypadat, jak fyzicky, tak herně.

Navíc Čechie disponuje velmi silnou ofenzivní silou, tak jsme byli v očekávání, co naši hráči v utkání předvedou. Už od začátku se hrál rychlý, agresivní fotbal, ve kterém převládala bojovnost nad fotbalovou kvalitou, což se dalo čekat, vzhledem k tomu, kolik tréninků oba týmy absolvovaly. Ze začátku jsme se dostali do dvou, třech šancí, kdy jsme ani z metru nedotlačili míč do branky a právě to se nám ve 24. minutě vymstilo a prohrávali jsme 1:0. Poté se nám ovšem kolem 30. minuty podařilo zápas otočit, kdy se konečně trefil Sláva a hned vzápětí po dobře zahraném rohu hlavou Jarda a hned jsme vedli 2:1. S tímto stavem se odcházelo do kabin. První poločas byl vyrovnaný, ale více vyložených šancí bylo na naší straně.

Po přestávce se opět odehrával spíše boj, i když hráči se snažili o kombinaci, ale bohužel na nich byla znát nerozehranost. Domácím v první půli dělala problémy hlavně naše levá strana, kde Takuyu dobře podporoval Pavel Hollmann, který dobře plnil pokyny ke hře pravého obránce. Ve druhé půli se Takuya stáhl do středu zálohy, abychom vyztužili tuto část hřiště, kde jsme v první půli měli mezery, což se ukázalo jako dobrý tah.

Ve 45. minutě se podruhé trefil Sláva a na naše kopačky se dostavil větší klid ke kombinaci a více se nám dařilo na balonu. Dá se říct, že jsme výsledek kontrolovali až do poslední minuty, kdy se domácí krásně trefili z trestného kopu.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první utkání a ještě na hřišti silné Čechie jsou tři body brány jako super vstup do sezóny.