Příští zápas

TJ Sokol Bílá Hora z.s. vs Dukla Praha

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00

Olympia Radotín - TJ Sokol Bílá Hora 2:3 (muži A)

9. kolo: Sestava Brankář: Kovář, Obrana: Marek Šanda, Vondráček, Maryška, Červenka, Záloha: Farenholc, Petrák - Šorm, Lipan, Kovařík, Útok: Rákosník – Michal Šanda, Zimmermann - Stolař

Konečně 3 body. Na zápas jsme přijeli s odhodláním udělat dobrý výsledek, ale umístění soupeře v tabulce v nás vzbuzovalo respekt. Tentokrát jsme konečně nastoupili v té nejsilnější sestavě a bylo to znát hned od začátku. Soupeř byl sice technicky i fyzicky velmi dobře vybaven, ale my jsme mu s přehledem stačili. Kluci bojovali hned od začátku a nedali soupeři šanci udržet delší dobu balon. Hra byla vyrovnaná a my jsme měli dokonce více šancí. Bohužel se již po čtvrthodině hry uvolnil útočník Radotína a soupeř se dostal do vedení 1:0. Na lavičce jsme lehce zpanikařili, jelikož takto se vyvíjely i některé předchozí zápasy a pak to skončilo naší vysokou porážkou. Jenže naši kluci nehodili flintu do žita a naopak začali více bojovat. To vyústilo v krásný gól ve 24 minutě Honzy Rákosníka, kdy si s obranou pohrál po svém a nádherně zakončil sám před brankářem. Stav 1:1 nám nalil energii do žil a do kabiny jsme šli odhodlaní tenhle zápas vyhrát. Po přestávce byl soupeř zpočátku aktivnější, ale nám se podařilo zachytit počáteční tlak a naopak Honza Rákosník v 56 minutě soupeře zmrazil dalším jeho gólem po individuální akci. Vedeme 2:1. Soupeř se však nevzdával a naopak začal zesilovat tlak. Tady musím pochválit obranu, která odvedla opravdu výbornou práci. Dařilo se nám eliminovat velmi rychlé útočníky Radotína a až na drobné chyby se nám dařilo jejich akce zachytit. Bohužel se přeci jenom podařilo soupeři vyrovnat a to v 71 minutě. To už jsme jenom doufali, že zápas dohrajeme alespoň s jedním bodem, když se v 76 minutě podařilo nádherně uniknout po pravé straně Jardovi Zimmermannovi, který po individuální akci neomylně trefil branku a zvýšil skóre na 3:2.  Obrovská radost!!! Do konce zbývalo ještě hodně času a my jsme chtěli za každou cenu udržet. Rozhodčí z nepochopitelných důvodů navíc přidával 6 minut, ale my jsme měli v záloze ještě 2 taktická střídání. Zápas se nám podařilo dotáhnout do zaslouženého vítezství a výhra 3:2 nám dává naději na udržení. Chtěl bych touto cestou vyzdvihnout výkon a přístup celého týmu, ale i individualit. V Radotíně hrála parta super kluků, kteří dokáží zabrat jeden za druhého a dokáží si sáhnout na dno. Na vítězství má velkou zásluhu také trenér Radek Zenkl, který po celých 90 minut mužstvo usilovně koučoval a udílel taktické pokyny. Pro mne osobně to byl velký zážitek a věřím, že se blýská na lepší časy.