TJ Sokol Bílá Hora z.s. vs Dukla Praha

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00

TJ Sokol Bílá Hora „B“ – Čechie Smíchov „B“ 1:1

TJ Sokol Bílá Hora „B“ – Čechie Smíchov „B“  1:1

TJ Sokol Bílá Hora „B“ – Čechie Smíchov „B“ 1:1 (0:1) – sestava: Kverka – Miltner, Kuchař, Kotěra, Vinš – Šarboch, Šanda, Šorm, Jeřábek (74´Špolc) – Kovařík, Janča (58´ Leffler). Branka: 81´Kotěra

V nedělním domácím utkání jsme nastoupili proti béčku nedalekého souseda a to Čechii Smíchov. Celé utkání se hrálo za velice nepříznivých povětrnostních podmínek, kdy teplota byla okolo tří stupňů a celé utkání vytrvale pršelo. V soupeřově základní sestavě bylo hned několik cizinců a tak se dal očekávat velmi těžký zápas, což se potvrdilo hned ze začátku zápasu. Od prvních minut převzali otěže zápasu hosté a několikrát ohrozili naší branku. Nám se z počátku nedařila kombinace a tak jsme pouze nakopávali dlouhé balony, což nevedlo k ničemu. Ve 20. minutě utkání se po rychlé kombinaci dostal v pokutovém území ke střele útočník hostí, který křižnou střelou po zemi otevřel skóre zápasu. Do poločasu jsme měli několik šancí i my, ale nedotáhli jsme je do konce. Poločasový výsledek byl tedy o jeden gól v náš neprospěch. Do druhého poločasu jsme nastoupili s o hodně větší bojovností a začali jsme se dostávat do více šancí. Několikrát nás také z brejku ohrozil soupeř, ale v brance byl vždy pozorný Honza Kverka. V průběhu druhého poločasu se dostal do velké šance Petr Kovařík, který postupoval z pravé strany sám na brankáře, ten mu dobře snížil úhel a nakonec šla střela nad branku. V 80. minutě jsme se dočkali. Míra Kotěra zahrával volný přímý kop z pravé strany velkého vápna, kdy centr směřovaný na zadní tyč, lehce tečoval hlavou obránce hostí a balón zapadl k naší radosti přesně k levé tyči branky. Asi pět minut před koncem jsme dokonce mohli otočit vývoj zápasu v náš prospěch, ale krásná střela Petra Kovaříka zpoza vápna jen těsně minula soupeřovu branku. Zápas tak skončil remízou, která je pro nás cenná, protože soupeř hrál velice dobře a měl v týmu několik hráčů, kteří nastupují i za soupeřův A tým. Doufejme, že na tento výsledek, ale zejména na bojovnost, kterou jsme předvedli v druhém poločase, navážeme hned příští týden, kdy jedeme na rezervu Zlíchova.