Příští zápas

TJ Sokol Bílá Hora z.s. vs Dukla Praha

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00

SK Aritma Praha - TJ Sokol Bílá Hora 1:3 (dorost)

SK Aritma Praha - TJ Sokol Bílá Hora 1:3 (0:2) 22.9.2019 14:15, Branky: Šimánek 2, Hagino, Sestava: Motyčka - Prim, Nosko, Zahradník, Hollmann - Spáčil, Borovec, Dvořák, Hagino, Caporale - Śimánek, Náhradníci: Zicha, Ptáčník

Páté kolo nás zavedlo na půdu Aritmy, která sídlí nedaleko. Náš tým byl před zápasem v soutěži bez bodu, i když všechna utkání, vyjma zápasu v Hrdlořezích, byla vyrovnaná, vždy nám k zisku bodu něco chybělo. Do utkání jsme šli s tím, že chceme konečně zabodovat a odvézt na Bílou Horu bod či body. První komplikace přišla už při rozcvičce, když se zranil Honza Korselt a museli jsme dělat změnu v sestavě na poslední chvíli. Zdravotní problémy náš tým bohužel pronásledují od začátku sezóny. Utkání začalo velmi opatrně z obou stran, oba týmy především pozorně bránily a nechtěly udělat zbytečnou chybu. Soupeř nám dával hodně času na rozehrávku od stoperů, která se nám dařila střídavě. Hráči soupeře byli velmi technicky zdatní. Našim hráčům se díky velikému úsilí dařilo soupeři odebírat míče. Naše ofenziva dala o sobě vědět až kolem 20. minuty a hned z toho byla branka, kdy se chytrou střelou prosadil Honza Šimánek. Vedoucí gól nás povzbudil a začali jsme si vytvářet další šance, dvě velké měl Takuya, ale nemířil přesně. Těsně před poločasem se vykoupil, kdy svým průnikem snad přes čtyři hráče soupeře předložil míč před prázdnou branky střelci Bělohorského víkendu Honzovi Šimánkovi (v sobotu dal Honza dva góly z A tým, celkově má na svém kontě už 4 trefy za A) - krásná práce. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro nás. V šatně jsme chtěli po hráčích ať pokračují v aktivním výkonu směrem dopředu a jen nebrání vedení. Naopak, že budeme chtít přidat další góly. Druhá půle probíhala v podobném duchu jako první část hry. Soupeř byl o trochu více na míči, ale naši kluci se dostávali do vyložených šancí, ale bohužel jsme je nevyužili. To se  nám vymstilo, když soupeř potrestal náš nedůraz před vápnem a krásnou střelou překonal jinak velmi dobře chytajícího Tádu. Naštěstí obraz hry se nezměnil a bylo také dobře, že jednu ze svých šancí proměnil Takuya a definitivně rozhodl o naší velmi důležité a potřebné výhře. Chtěl bych kluky pochválit za velmi dobrý výkon. Za vyzdvihnutí stojí výkon Adama Borovce, který nastoupil proti o dva až tři roky starším klukům a podal velmi dobrý výkon a je pro nás další variantou do středu pole.