Aktualizace Desatera chování na hřišti

DESATERO CHOVÁNÍ PROTI ŠÍŘENÍ NEMOCI COVID-19, Na základě nových pravidel schválených Výkonným výborem FAČR dne 5/8/2020 Sekretariát Asociace vydává pro zjednodušení následující „desatero pravidel“ proti šíření COVID-19. Každý hráč musí mít před zápasem podepsané čestné prohlášení. Toto prohlášení bude distribuováno prostřednictvím trenérů a vedoucích jednotlivých mužstev. Formulář si také můžete stáhnout v textu níže.

Tato pravidla jsou doporučujícího charakteru a je nutné vždy vycházet z daných okolností a možností jednotlivého klubu. Pravidla se týkají výhradně venkovního fotbalového hřiště.

1. Pravidla se týkají všech kromě diváků; jejich postavení upravují státní orgány.
  2. Členské kluby odpovídají za to, že se fotbalových utkání nezúčastní nikdo:
    • COVID-19 pozitivní až do vyléčení;
    • v období karantény;
    • bez podepsaného prohlášení podle vydaného formuláře.
  3. Prohlášení se podepisují před prvním utkáním a poté vždy po skončení léčení nemoci COVID-19 nebo po skončení karantény; podepsaná prohlášení od všech osob uvedených v zápise o utkání kontroluje rozhodčí.
  4. Jakmile se členský klub dozví o nákaze nebo uložení karantény, je povinen to ihned ohlásit řídícímu orgánu soutěže a ten Sekretariátu FAČR na e-mail covid@fotbal.cz.
  5. Utkání se odkládají vždy v případě, že to nařídí krajská hygienická stanice a pokud objektivně z důvodu nemoci COVID-19 nelze sehrát, tedy pokud členský klub nemá k dispozici alespoň sedm hráčů, kteří by mohli za danou věkovou kategorii nastoupit (včetně např. dorostenců za muže); řídící orgán soutěže může utkání odložit také např. na doporučení krajské hygienické stanice.
  6. Na novém termínu utkání se musí členské kluby dohodnout nejpozději do tří dnů po původním termínu, a to tak, že přípravek a žáků je lhůta šest týdnů a ostatních čtyři týdny. Termín schvaluje, případně nařizuje řídící orgán soutěže.
  7. Družstva postupují a sestupují v případě, že se odehraje alespoň polovina všech utkání v soutěži, každý postupující musí odehrát polovinu svých zápasů; Výkonný výbor může pravidlo změnit v případě různých procent odehraných utkání v navazujících soutěžích.
  8. Pro každou možnou situaci je upraveno hodnocení pořadí družstev v soutěži.
  9. V průběhu soutěžního ročníku může dojít ke změně rozpisu soutěže.
  10. Hráč, který nastoupí v rozporu s bodem 2, bude trestán za neoprávněné nastoupení a členský klub kontumací bez finanční pokuty, vyloučení ze soutěže následuje až po šesti kontumacích. Jiné porušení se trestá pořádkovou pokutou.

Žádné nadcházející události.

6. SK Střešovice 1911 11 25:23 18

SK Modřany

Počet návštěv: 19945