Příští zápas

TJ Sokol Bílá Hora z.s. vs Dukla Praha

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00

Běchovičtí Sršni - TJ Sokol Bílá Hora 2:2 (dorost)

13.kolo Běchovičtí Sršni - TJ Sokol Bílá Hora 2:2 (2:1), 17.11.2018, 13:30, Branky: Hagino z pen., Martirosyan, Sestava: Motyčka - Spáčil, Zahradník, Nosko, Hollmann - Caporale, Bárosz, Hagino, Hotzel, Korselt - Brodskyj, Náhradníci: Zicha, Kahánek, Hrbotický, Martirosyan

K poslednímu kolu podzimní části soutěže nám byl nalosován těžký soupeř z Běchovic. Tento celek se většinu soutěže držel na čele tabulky, až v posledních zápasech si mírně pohoršil.  Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání, což se potvrdilo. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Po ruce soupeřova obránce ve vápně jsme dostali možnost zahrání pokutového kopu, kterého se zhostil Takuya na výbornou. Bohužel jsme se z vedení neradovali dlouho a soupeř po nedůrazu v našem vápně srovnal na 1:1. To soupeře nakoplo a pomalu začínal přebírat otěže utkání do svých rukou. Většina hry se odehrávala na naší půlce, ale do vyložených šancí se soupeř nedostával. Jediné, co ze soupeřova tlaku pramenilo, bylo velké množství rohů, které se nám se střídavými úspěchy dařilo odvracet. Dopředu to bylo v první půli slabé, moc souvislých akcí jsme si nevytvořili.  Těsně před odchodem do kabin už naše obrana tlak soupeře nezvládla a do šaten jsme šli za nepříznivého stavu 2:1 pro domácí.  V šatně se rozhodně výkon týmu nechválil, ale snažili jsme se tým povzbudit s tím, že se ještě o body popereme a výkon rapidně zlepšíme.  To se nám ve druhém poločase podařilo, hra se srovnala, pro soupeře jsme začali být nebezpeční a zvýšilo se i týmové nasazení. Do velké šance se dostal Valerio, ale střela mu nesedla ideálně. Soupeře jsme téměř do ničeho nepouštěli a v 62. minutě jsme udeřili. Prosadil se Dan, když krásnou střelou z těžkého voleje vyrovnal na 2:2. Dan se ocitl ještě v jedné velké šanci, ale ta zůstala nevyužita. S blížícím se hvizdem rozhodčího se soupeř snažil strhnout vedení na svoji stranu, ale k žádné velké šanci jsme ho nepustili. Jenže zhruba minutu před koncem jsme na útočné polovině ztratili míč a soupeř šel do rychlého protiútoku dva na jednoho. Požár musel hasit až Táda pouze za cenu faulu a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop soupeře. Těžký moment hráč soupeře nezvládl a přestřelil naši branku o dobrých pár metrů. Poté rozhodčí foukl v tomto kalendářním roce do píšťalky naposledy a my byli rádi za konečný výsledek 2:2. Remíza byla spravedlivým výsledkem. Prohrát gólem z penalty po zbytečné chybě by bylo velmi nešťastné. Zvláště, když šance na tři body jsme měli spíše my. Remízu bereme, byla vybojovaná, podpořená zlepšeným výkonem ve druhé půli. Je škoda, že nevydržíme hrát s podobným nasazením a zaujetím celý zápas.