Příští zápas

TJ Sokol Bílá Hora z.s. vs Dukla Praha

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00

Spartak Hrdlořezy - TJ Sokol Bílá Hora 5:0 (dorost)

3. kolo, Spartak Hrdlořezy - TJ Sokol Bílá Hora 5:0 (1:0), 7.9.2019, 17:00, Sestava: Motyčka - Hrbotický, Prim, Dvořák, Hollmann - Korselt, Zicha, Spáčil, Šimánek, Martirosyan - Caporale, Náhradník: Kadlec

Ve třetím kole jsme se vydali do Hrdlořez k utkání s místním Spartakem. Bohužel nám opět chyběli čtyři velmi důležití členové sestavy, což je hned v úvodu sezony velká komplikace. Už při pohledu na postavy hráčů soupeře bylo jasné, že naše kluky čeká těžká práce. To se také od prvních minut potvrdilo. Soupeř byl hodně na míči, ale my jsme ho naší kvalitní obranou hrou do větších šancí nepouštěli, co naší obranou prošlo, vyřešil pozorný Táda.

Dobře jsme se posouvali v bloku, kluci poctivě bránili. Bohužel jsme směrem dopředu byli hodně nepřesní, tím jsme se dostávali pod větší tlak, chtělo to vepředu více podržet míč, aby si obrana mohla oddechnout. Pouze jeden útok soupeře se nám nepodařilo zpacifikovat, po první půli jsme prohrávali 1:0.

Do druhé půle byli hráči nabádáni k většímu klidu v rozehrávce, abychom si zkusili po zemi přihrát a současně udržet bojovnost a nasazení z prvního poločasu. Začátek druhé půle byl od nás velmi dobrý, konečně jsme drželi míč na zemi a předvedli několik vydařených akcí. Bohužel pro nás do utkání vstoupil svým nesmyslným verdiktem rozhodčí, který proti nám odpískal penaltu za faul, který viděl jen on. Soupeř této možnosti využil a dostal se do dvoubrankového vedení. To naše hráče na pár minut položilo a dostali jsme další dvě branky. Pokud se nám toto stane příště, musíme reagovat lépe a udržet koncentraci i když se cítíme poškození. Soupeř se tak lehce dostal do pohodlného vedení. V posledních dvaceti minutách jsme se vrátili ke své hře ze začátku druhé půle a dostali se do pár šancí, bohužel nám v utkání nebylo přáno vstřelit alespoň jednu branku, kterou by si kluci za výkon určitě zasloužili, I přes prohru se najde pár pozitiv z tohoto utkání, především to byla bojovnost, kterou se kluci proti povětšinou starším a vyspělejším soupeřům prezentovali. Ve druhé půli jsme si ukázali, že když dáme míč na zem a snažíme se kombinovat a ne pouze bezhlavě nakopávat míče dopředu, tak se můžeme dostat kombinací až do šance. Příště musíme zachovat více klidu v zakončení a v přípravě zakončení. Právě nekvalita v těchto situacích nás připravila o velké šance ke vstřelení branky. Snad už příště nastoupí někdo z chybějících hráčů, abychom měli více možností upravit sestavu.