A. F. K. Slivenec vs TJ Sokol Bílá Hora

Datum a čas konání: 21.9.2019 16:30

TJ Sokol Cholupice - TJ Sokol Bílá Hora 1:4 (dorost)

21.kolo, TJ Sokol Cholupice - TJ Sokol Bílá Hora 1:4 (1:1), 12.5.2019, 13:00, Branky: Hagino, Dvořák 2x, Kahánek, Sestava: Motyčka - Hrbotický, Hýbl, Nosko, Prim - Martirosyan, Hotzel, Dvořák, Hagino - Caporale, Kahánek, Náhradník: Zicha

Ve větrném nedělním odpoledni nás čekal soupeř z Cholupic, kterému jsme chtěli oplatit nečekanou domácí porážku 2:1 z podzimní části soutěže.

Utkání se hrálo za větrného počasí na hřišti, které bylo dosti nerovné, ale pro oba soupeře stejné. Do utkání vstoupil lépe soupeř, byl aktivnější, hodně se hrálo na naší polovině hřiště. Přestože se hrálo na naší polovině, žádnou šanci ke skórování si soupeř nevytvořil. Když kolem 15. minuty aktivita soupeře uvadala a hra se začala vyrovnávat, tak jsme soupeři darovali po chybě obrany pokutový kop, který hráč soupeře proměnil. Bleskovou odpověď měl připravenou Takuya, který proměnil svoji šanci po skvělé přihrávce od Jardy za obranu. Tato branka nadšení soupeře zchladila a pomalu jsme začali diktovat tempo utkání my. Do dvou velkých šancí se dostal Michael, bohužel je neproměnil a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1. V poločase jsme hráče nabádali ať zvýší nasazení a pokračují v naší hře z druhé části první půle. Dalo se očekávat, že si šance vytvoříme a bude důležité je proměnit. Přesně to se dělo ve druhém poločase, naše obrana pracovala velmi dobře, soupeř si za celý zápas nevytvořil kromě penalty jinou vážnější šanci. Dvě velké šance chytil Takuyovi domácí brankář. Nedosáhl až na krásnou střelu Fandy, kterou nás jako správný kapitán deset minut před koncem nasměroval k vítězství. Pojistku dal našemu vítězství po chladnokrevném zakončení Michael, jenž se v posledních zápasech rozstřílel -jen tak dál. Konečné razítko dal výsledku opět Fanda, hrající v posledních zápasech ve vynikající formě. Toto vítězství a hlavně výkon ve druhém poločase nejde hodnotit jinak než velice pozitivně. Chlapci mi udělali velkou radost tím, jak týmově šli za vítězstvím a jakým jistým výkonem ho dosáhli. Bohužel jsme přišli o Valeria, který má po zákroku soupeře silně pohmožděný kotník a bude nám několik týdnů chybět. Přejeme brzké uzdravení. Příští zápas nás doma čeká Radotín a nám se stále rozšiřuje marodka. Věřím, že se kluci semknou a budou chtít Radotínu ukázat, že se můžeme týmům z čela tabulky vyrovnat.

3. SK Střešovice 1911 4 11:6 9

SK Sparta Krč