Sokol Bílá Hora vs TJ Sokol Lochkov

Datum a čas konání: 1.9.2019 17:00

SOUČASNOST

Právní forma TJ Sokol Bílá Hora v současnosti je Zapsaný spolek a členové spolku pracují pro klub zdarma a ve svém volném čase. Všichni členové spolku jsou bývalí hráči a mají k TJ SBH citový vztah. Naším cílem je pracovat s vyrovnaným rozpočtem a v případě zisku investovat prostředky do dalšího rozvoje. Za poslední roky se nám podařilo, za podpory grantů, vybudovat hřiště s umělou trávou a osvětlením a také multifunkční hřiště / halu. Snažíme se o to, aby se všichni návštěvníci areálu cítili příjemně a sportovci měli slušné podmínky pro jejich sportovní aktivity. Kromě nás pracují pro klub i trenéři jednotlivých mužstev a těm je vyplácena odměna. Jsou to lidé, kteří se ze všech sil starají o ty nejmenší, ale také o dospělé kategorie. Z tohoto důvodu uvítáme každou pomoc v podobě sponzorského daru, osobního zapojení, stejně tak i dobře míněnou radu.

Milan Vondráček

HISTORIE KLUBU

V roce 1922 v restauraci U Soukupů, kde bývala klubovna, založilo 21 zakládajících členů SK Viktoria Malý Břevnov. O rok později se uskutečnil první zápas, tehdy s RH Praha. Roku 1930 byl klub přijat do Středočeské župy fotbalové a o čtyři roky později bylo otevřeno nové hřiště Na Pískách zápasem s SK Střešovice. V roce 1939 při okupaci Československa bylo hřiště zabaveno a jako náhrada bylo nabídnuto hřiště u Hvězdy. Následovalo stěhování na dnešní místo a všechna práce začala znova. Hlavně úprava plochy na vytvoření hřiště. Klub byl v roce 1948 přejmenován na Sokol Viktoria Malý Břevnov a v roce 1950 na TJ Sokol Bílá Hora. V dalších letech klub zaznamenal řadu úspěchů například dorost se stal vítězem KNV Praha a patřil mezi nejlepší dorosty v republice (1953), dorost byl opět vítězem KNV Praha a bylo založeno B mužstvo dospělých (1954), A mužstvo vítězí v Okresním přeboru Prahy (1955), A mužstvo postupuje do divize - 3 nejvyšší soutěž (1961), V roce 1988 byl klub sloučen s TJ Mládí Praha 6 a vznikl oddíl kopané Mládí Bílá Hora. Roku 1993 se klub osamostatnil a vrátil se k původnímu názvu TJ Sokol Bílá Hora.

1. Sokol Bílá Hora 0 0:0 0
10. SK Střešovice 1911 0 0:0 0