Sokol Bílá Hora vs TJ Sokol Lochkov

Datum a čas konání: 1.9.2019 17:00

AFK Union Žižkov - TJ Sokol Bílá Hora 2:5 (dorost)

25.kolo, AFK Union Žižkov - TJ Sokol Bílá Hora 2:5 (0:3) 8.6.2019, 13.00, Branky: Caporale 2x, Dvořák, Kahánek, Bárosz, Sestava: Motyčka - Hrbotický, Prim, Zahradník, Hollmann - Martirosyan, Dvořák, Hotzel, Caporale - Rada, Kadlec, Náhradníci: Spáčil, Kahánek, Horáček, Bárosz

Předposlední utkání nám připravilo za soupeře tým Unionu Žižkov, jehož hřiště se nachází na vrchu Vítkov kousek od Památníku národního osvobození. Jedná se o celkem specifické prostředí pro fotbalové hřiště, které je zasazeno do lesoparku. Čekal nás soupeř ze středu tabulky, kterému jsme chtěli oplatit nečekanou domácí porážku 1:0. Utkání začalo a celé se odehrávalo pod naší režií, kluci měli daleko více míč na kopačkách než soupeř. Až překvapivě dobře a efektivně jsme kombinovali. Hned v prvních minutách jsme si vytvořili šance, které zůstaly nevyužity. Až se ve 20. minutě pohotovým zakončením prosadil Michael. Tím jsme se uklidnili a ještě zkvalitnili kombinační hru. Ve 30. minutě se zpoza vápna trefil Pablo pěkně umístěnou střelou k tyči. Pěknou tečku za podařenou první půlí udělal Fanda, který byl na konci krásné kombinační akce. První poločas nám opravdu vyšel, jen škoda, že skóre nebylo ještě vyšší, soupeře jsme pustili pouze do dvou možností, které zlikvidoval pozorný Tadeáš. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivní a kombinační hře.

Nástup do druhé půle byl bohužel matný a soupeř toho využil ke snížení po krasné střele. Našim hráčům chvíli trvalo než se ve druhé půli dostali zpět do utkání. To se nám podařilo zhruba po 15. minutách druhého poločasu. Opět jsme začali přesně kombinovat, několikrát se nám podařilo účinně otočit hru přes stopery. V rozmezí 70. až 75. minuty jsme utkání definitivně rozhodli, kdy 2x zamířil přesně Valerio. Soupeř upravil skóre na 5:2 chvilku před koncem. Byl to gól z kategorie laciných, který bych hráčům za vyrovnaného stavu rozhodně vyčítal. Tento výlet se tedy našemu týmu vydařil, jak výsledkově, tak hlavně herně. Velmi mě těší, že jsme si se zápasem poradili i v nekompletním složení. Kluci ukázali, že když chtějí a mají chuť, umí hrát pěkný kombinační fotbal, na který se dá i z hlediště koukat. Jelikož se jednalo o náš poslední venkovní zápas, chtěl bych tímto poděkovat i rodičům, kteří s námi ve velmi slušném počtu jezdí na venkovní utkání a drží nám palce.

1. Sokol Bílá Hora 0 0:0 0
10. SK Střešovice 1911 0 0:0 0